Obchodné zastúpenie

Obchodné zastúpenie v zahraničí

Spoločnosť GTB a.s. pôsobí nie len na Slovenskom trhu . Spolupracujeme so spoločnosťami v Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rusku, Rumunsku, Srbsku.

GTB SLOVTEH Beograd

V roku 2008 bola založená v hlavnom meste Srbskej republiky Belehrade, dcérska spoločnosť GTB SLOVTEH Beograd za účelom lepšej dostupnosti náhradných dielov a servisu nákladných vozidiel TATRA. Spoločnosť spolupracuje s tunajšími nadstavbármi pri dostavovaní podvozkov pre požiadavky srbského trhu: Politek Kragujevac, RESOR Gadžin Han, Uniplast Šabac, Autotransport Kostolac a iné...

Politek Kragujevac

RESOR Gadžin Han

Uniplast Šabac

Obchodné zastúpenie v SR

CSAO – Kroměříž

Hákové nakladače kontajnerov

 • Umožňujú nakladanie, prepravu, vyprázdňovanie odpadových kontajnerov, určených k odvozu rôznych druhov odpadov.
 • Sú schopné prevážať iné druhy zariadení ako napr. mobilné lisy odpadov alebo prepravné cisterny, pokiaľ sú prispôsobené druhu manipulácie hákového nakladače.
 • Je ich možné montovať na akékoľvek úžitkové vozidlo so zodpovedajúcim užitočným zaťažením.
 • Sú vyrobené z kvalitných materiálov, zvárané pod ochrannou atmosférou osadené kvalitnou hydraulikou.
 • Môžu byť vybavené akcelerátorom pre skrátenie pracovného času.
 • Môžu byť vybavené podperným valcom alebo stabilizačnou jednotkou zadné osi pre výškovú fixáciu vozidla.

Ramenové nakladače kontajnerov

 • Umožňujú nakladanie, prepravu, vyprázdňovanie a vykladanie tzv. vaňových kontajnerov, určených na odvoz rôznych druhov odpadov.
 • Sú schopné prevážať iné druhy zariadení ako napr. mobilné lisy odpadov alebo prepravné cisterny, pokiaľ sú prispôsobené druhu manipulácie ramenového nosiča.
 • Je možné montovať ich na akékoľvek úžitkové vozidlo so zodpovedajúcim užitočným zaťažením.
 • Sú vyrobené z kvalitných materiálov, zvárané pod ochrannou atmosférou osadené kvalitnou hydraulikou.
 • Sú vybavené akcelerátorom pre skrátenie hlavných ramien pracovného času.
 • Sú vybavené výsuvnými ramenami ovládanými súčasne alebo samostatne každé zvlášť pre ľahkú manipuláciu.
 • Sú vybavené výsuvnými operami s pevnou alebo výkyvnou pätou pre dobrú stabilitu.
 • Môžu byť vybavené jedným alebo dvoma hákmi pre zachytenie kontajnera pri vysýpaní.
 • Môžu byť vybavené skracovacími čeľusťami závesných reťazí.

Effer - hydraulické nakladacie ramená

Od firmy EFFER sú vyrábané podľa normy ISO 9001, špeciálne pre špedičnú a stavebnú činnosť. Ramená sú určené k montáži na automobilový podvozok v kombinácii s valníkom, sklápačom, naťahovačom kontajnerov atď. alebo ako stacionárne. Ramená sú vyrábané v širokej palete typov podľa nosnosti a dosahu, od 1,5kNm do 1720kNm a umožňujú optimálny výber ramena podľa požiadaviek zákazníka. Podľa individuálnej potreby sú ramená prispôsobené na prácu s prídavnými zariadeniami paletovacie vidly, hydraulické lyžice, pracovné koše atď.

Podstavec hydraulického ramena

Je vyrobený zo špeciálnej ocele rezanej laserom a zváranej zváracím automatom. Podstavec vyrábaný touto metódou je dostatočne pevný aj pre aplikácie s ramenom FLY-JIB a svojou koncepciou je oproti liatinovým podstavcom ľahší a umožňuje tak montáž ramena bližšie za kabínu bez preťaženia prednej nápravy a vyšším užitočným zaťažením vozidla a väčšou dĺžkou nadstavby. Hydraulické výsuvy sú vyrábané zo špeciálnych vysokoťažných ocelí, ktoré zaručujú optimálnu pružnosť výložníkov pri plnom výsuve. Výložníky sú vybavené sekvenčnými valcami, ktoré zaručujú postupný výsuv výložníkov. Trojbodový pákový systém (Torque Links System) je používaný u ramien EFFER už od roku 1967. Jedná sa o pákový mechanizmus medzi ramenami, kde piestnica netlačí priamo na rameno, ale pomocou trojbodového pákového systému rozkladá silu medzi obe ramená. Konštrukcia trojbodového pákového systému umožňuje piestnici pracovať s menším tlakom a vyššou nosnosťou než u klasických. Nemenej významnou výhodou z hľadiska obsluhy je plynulé ovládanie hydraulického ramena vo všetkých polohách a konštatná nosnosť ramena na konci výložníka.

Ovládanie hydraulického ramena

je možné klasickým spôsobom zo zeme, v stoji na podstavci ramena alebo diaľkovo pomocou rádiového-káblového ovládania HETRONIC.

ZLT auto, a.s.

Prívesné oplenové vleky WILD

Prívesné oplenové vleky WILD sú určené na pripojenie za oplenové vozidlo a slúžia na odvoz dlhého dreva dĺžky od 6 do 14m. V kombinácii oplenovej odvoznej súpravy s vlekom, je možný odvoz aj kratšieho dreva za použitia klanicového koša, ktorý je vsadený medzi oplen. Dodávame dva typy oplenových prívesov WILD14 a WILD16.

Oplenový príves WILD14

Dvojnápravový oplenový príves WILD 14 s užitočnou nosnosťou 14000kg a teleskopickým ojom je určený pre odvoz dlhého dreva v súprave. Podvozok je na nápravách PANAV odpružených listovými perami. Brzdová sústava je vybavená systémom ABS WABCO, ktorý plne komunikuje z vozidlom.

Dĺžka: 5 300 – 10 300 mm
Výška: 3 510 mm
Výška ložnej plochy (nezaťažený): 1 555 mm
Svetlá výška: 400 mm
Celková hmotnosť: 18 000 kg
Pohotovostná hmotnosť: 3 980 kg
Užitočná hmotnosť: 14 020 kg
Nápravy: Panav
Brzdy: bubnové – ABS WABCO
Pneumatiky : 18 R-22,5
Max. rýchlosť: 80 km/hod

Oplenový príves WILD16

Dvojnápravový oplenový príves WILD16 je určený na odvoz dlhého dreva v súprave. Podvozok je na nápravách BPW odpružených na vzduchových vankúšoch. Brzdová sústava je vybavená systémom TRAILER EBS WABCO. Výhody tohto systému sú optimálne časy nábehu tlakov, vylepšená stabilita vozidla pri brzdení v zatáčkach, skrátenie brzdnej dráhy pri núdzovom brzdení, rovnaké opotrebenie u všetkých náprav.

Dĺžka: 5 300 – 10 300 mm
Výška: 3 510 mm
Výška ložnej plochy (nezaťažený): 1 555 mm
Svetlá výška: 400 mm
Celková hmotnosť: 18 000 kg
Konštrukčná hmotnosť: 20 000 kg
Pohotovostná hmotnosť: 3 980 kg
Užitočná hmotnosť: 14 020 kg
Nápravy: BPW
Brzdy: bubnové – EBS WABCO
Pneumatiky: 18 R-22,5
Max. rýchlosť: 80 km/hod

Feldbinder - návesové cisterny

Dodávame návesové cisterny typu EUT, KIP, TSA-ADR firmy FELDBINDER Werk Wittenberg, Nemecko

Non-Stop servis TATRA
+421 911 744 459